پوشیدن لباس چرم معمولاً با چالش همراه است و ریسک‌پذیری بالایی دارد. استایل چرم بر خلاف باور اکثریت فقط برای فصل سرد و زمستان نیست بلکه در هر فصلی از سال می‌توانید از لباس‌های چرم مثل شلوار استفاده کنید. اما بهتر است تا از شلوار چرم در استایل‌های رسمی و موقعیت‌های خاص استفاده شود چراکه اگر با لباس‌های دیگر مانند کفش چرم و پیراهن و یا پولیور مناسب است شود می‌تواند استایل شما را منحصربه‌فرد کند. همچنین معمولاً توصیه می‌شود تا افراد با اندام متناسب از شلوار چرم در استایل خود استفاده کنند.

شلوار مخمل کبریتی ازآنجایی‌که پارچه‌ای به نسبت گرم دارد مناسب برای فصل‌های خنک سال است. این مدل شلوار برای استایل روزمره و محل کار بسیار مناسب است. می‌توانید با ترکیب شلوار مخمل کبریتی به همراه پیراهن چهارخانه و یا بافت و پولیور تیره ست‌های زیبایی بسازید.

شلوارهای پشمی به دلیل ضخیم بودن پارچه مناسب برای فصل‌های سرد هستند. این مدل شلوارها را می‌توانید با یک کفش اسپورت و پولیور ست کنید و استایلی کژوال بسازید و یا با ترکیب شلوار پشمی و کفش رسمی به همراه کت یا پالتو ظاهری خاص مناسب موقعیت‌های رسمی بسازید.

اسلیم فیت شلواری است که باید کاملاً متناسب و اندازه اندام شما باشد به شکلی که در آن احساس راحتی داشته باشید. این مدل شلوار با انواع پارچه‌ها مثل کتان و یا جین دوخته می‌شود. شلوار اسلیم فیت مناسب برای استایل روزمره است و چندان مناسب برای موقعیت‌های رسمی نیست. اگر می‌خواهید لباس‌های مد روز بپوشید شلوار اسلیم فیت را با تیشرت و یا پیراهن اسپرت ست کنید.

در شلوارهای پلیسه یک چین‌خوردگی بین جیب و زیپ شلوار قرارمی گیرد و این باعث راحتی بیشتر می‌شود. باید توجه داشته باشیم که کلاسیک بودن همیشه به معنی رسمی بودن نیست در نتیجه شلوار پلیسه گزینه‌ای بسیار مناسب برای ساخت یک استایل کژوال است. برای ساختن یک ست جذاب با شلوار پلیسه مردانه پیشنهاد می‌شود شلوار را به همراه یک تیشرت و یا پیراهن ساده‌تر و مدرن بپوشید و آن را در داخل شلوار قرار دهید تا پلیسه مخفی نشود در انتها ست خود را با یک کفش کلاسیک همرنگ شلوار تکمیل کنید.

شلوار جاگر به مدلی گفته می‌شود که در قسمت کمر و مچ شلوار کِش بکار رفته است. شلوار جاگر امروزه فقط مختص به استایل ورزشکاران نیست بلکه باگذشت زمان و علاقه بیشتر جوانان به استایل اسپورت این شلوار تکمیل‌کننده استایل اسپورت آقایان شده است. شلوار اسلش هم از نظر ظاهری شبیه به جاگر هست و تنها تفاوت آنها جنس پارچه‌ای است که در آن بکار رفته، در شلوار جاگر جنس پارچه نازک‌تر است و در دوخت شلوار اسلش از پارچه ضخیم‌تری استفاده می‌کنند. از شلوار جاگر می‌توان برای استریت استایل، در هنگام پیاده‌روی یا حتی در خانه هم استفاده کرد.

تفاوت شلوار چینو با کتان خاکی این است که در شلوار چینو پارچه سبک‌تری استفاده می‌شود و شلوار خاکی پارچه سنگین‌تری دارد همچنین تنوع رنگی در شلوار چینو بیشتر است.

شلوار کوتاه مردانه از جمله مدل‌هایی است که در چند سال اخیر بین جوانان بسیار محبوبیت پیدا کرده است. اینکه بتوان با شلوار کوتاه استایل رسمی یا کژوال ساخت موضوعی است که در حوزه مدو فشن توافقی در آن وجود ندارد.

شلوار کوتاه مردانه را می‌توان با یک تیشرت ساده و کتانی ست کرد و استایل اسپورت ساخت همچنین با ترکیب شلوار کوتاه و کت تک به همراه کالج استایل رسمی تر می‌سازد.

پیژامه‌ها باتوجه‌به جنس پارچهٔ بکار برده شده انواع مختلفی دارند و به دلیل احساس راحتی که ایجاد می‌کند مناسب برای استفاده در منزل هستند. بعضی از شلوارهای راحتی به دلیل پارچه‌های مناسب برای بیرون از خانه و پیاده‌روی حتی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

source

توسط modekhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.