داشتن پوستی صاف در زیبایی چهره تأثیر بسزایی دارد. بسیاری از افراد با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود مانند رژیم‌های غذایی سالم، رسیدگی به پوست با ماسک‌ها و روتین‌های مراقبتی دیگر سعی در داشتن پوستی صاف و بدون جوش، لک و آکنه دارند. اما با وجود همه این مراقبت‌ها به دلایل مختلف جای جوش‌ها، آکنه، چین‌وچروک و یا جای زخم‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند. در مواقع ضروری مثل وقتی که قصد رفتن به مهمانی داریم لوازم آرایشی مثل کرم‌پودر نقش پررنگی در پوشاندن لک‌ها و صاف درخشان شدن پوست صورت دارند. در این مقاله نکات مهمی که باید برای خرید کرم ‌پودر مناسب پوست خود بدانید را مطرح کردیم.

کرم پودر یکی از پرکاربردترین پایه‌های آرایش صورت است و به دلیل محبوبیت در بین خانم‌ها معمولاً به‌صورت روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. کرم پودر‌ خوب قابلیت پوشاندن لک‌ها و چین‌وچروک پوست را دارد و می‌تواند رنگ پوست صورت را نیز تغییر دهد. افرادی که مشکلات پوستی دارند کرم‌پودر می‌تواند تمام نواقص پوست آنها را از بین ببرد و سطح پوست صورت را کاملاً صاف و یک‌دست کند.

ترکیبات موجود در کرم پودر معمولاً غیظ، سنگین و کرمی هستند به همین علت تمامی خطوط صورت را به‌آسانی پوشش می‌دهد. معمولاً افرادی که دارای پوست خشک هستند نسبت به کسانی که پوست چرب دارند علاقه بیشتری به استفاده از کرم پودر نشان می‌دهند.

پوست خشک از رطوبت کمی برخوردار است و به دلیل نازک بودن معمولاً زود کشیده و قرمز می‌شود. مهم‌ترین ویژگی کرم پودر مناسب پوست خشک، باید آب‌رسانی و ایجاد رطوبت کافی برای پوست باشد. همچنین کرم پودر مناسب پوست خشک باید دارای بافت سبک باشد تا برای پوست احساس سنگینی ایجاد نکند. اگر پوست خشکی دارید توجه داشته باشید قبل از استفاده از کرم پودر حتماً ابتدا از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید و در مرحله بعد کرم پودر مناسب پوست خشک را برای پوشش‌دهی بکار ببرید.

انتخاب کرم پودر برای پوست چرب به‌دقت بالایی نیاز دارد. کسانی که پوست چرب دارند معمولاً چند ساعت بعد از استفاده از کرم پودر متوجه می‌شوند که آرایش روی صورتشان ماسیده است یا اینکه روی صورتشان برق می‌افتد. این مشکل به این دلیل است که افراد  دارای پوست چرب گاهی به‌اشتباه کرم‌پودر مناسب پوست‌های خشک را خریداری می‌کنند. برای پوست چرب باید کرم پودرهای مات استفاده کنید. کرم پودر‌های مات سبک هستند و روی پوست احساس سنگینی نخواهید داشت. همچنین کرم پودرهایی را انتخاب کنید که برچسب oil-free داشته باشند. توجه داشته باشید حتماً قبل استفاده از کرم پودر از پرایمر استفاده کنید.

پوست مختلط شکل‌های مختلفی دارد. اگر بعد از شستن صورتتان قسمت‌هایی از آن چرب است و قسمت‌هایی دیگر پوسته‌پوسته و خشک شده، پوست شما از جنس مختلط است. معمولاً اکثر کسانی که دارای پوست مختلط هستند با تغییر فصل‌ها جنس پوستشان هم دچار تغییر می‌شود. پس اگر پوست مختلط دارید خوب است یک کرم پودر برای فصل گرما و یک کرم پودر برای فصل سرد تهیه کنید. کرمی که انتخاب می‌کنید باید مایع باشد تا آب موردنیاز پوست را تأمین کند و همچنین فاقد چربی باشد.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت کنید اهمیت آبرسانی به پوستتان است. به کمک ماسک‌های آب‌رسان و کرم‌های آب‌رسان و مرطوب‌کننده پوست خود را مرطوب نگه دارید. همچنین توجه کنید کرم‌پودری که انتخاب می‌کنید، فاقد ترکیبات عطری و هرگونه رایحه و اسانسی باشد چراکه این مواد می‌توانند موجب التهابات پوستی شده و حساسیت‌های پوست شما را تشدید کنند و در آخر سعی داشته باشید تا میزان استفاده از لوازم آرایشی را به حداقل برسانید.

نوشته مهم‌ترین نکاتی که برای خرید کرم پودر باید بدانید اولین بار در وبلاگ تگ‌ موند. پدیدار شد.

source

توسط modekhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.