هدف از روتین‌های مراقبتی برای پوست این هستند که در ابتدا مشکلات مربوط به خودتان را شناسایی کنید و سپس برای حل آن اقدام کنید، به‌طوری که بهترین عملکرد را داشته باشید. در ابتدا باید روتین مناسب برای پوستتان رو بیابید و اجازه دهید آن مراحل به تشریفات روزانه شما تبدیل شود.

قبل از شروع روتین مراقبتی باید بدانید، علم پشت محصولات مراقبت از پوست راه طولانی را طی کرده است، اما هنوز چیزی به نام راه‌حل فوری وجود ندارد، دیدن نتیجه فقط از طریق استفاده مداوم از محصولات مراقبتی حاصل می‌شود، پس به آن زمان بدهید.

برنامه مراقبت از پوست خود را شامل سه مرحله اصلی در نظر بگیرید:

پاکسازی – شستن صورت.

تونینگ – متعادل کردن پوست.

مرطوب‌کننده – مرطوب و نرم شدن پوست.

نکته: باید برای استفاده از هر محصول مراقبتی، آن‌ها را به ترتیب قوام از سبک‌ترین تا ضخیم‌ترین، استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، در ابتدا از پاک‌کننده سپس تونر و بعد از بعد آن سرم و در آخر مرطوب‌کننده استفاده می‌شود، و در انتها درمورد ضد آفتاب صحبت می‌کنیم.

شستن صورت اساسی‌ترین و ضروری‌ترین مرحله هر روتینی است. پوست ما هر روز با آلاینده‌های محیطی، کثیفی و عوامل دیگر در تماس است که باید به‌آرامی پاک شوند. این آلودگی‌ها می‌تواند باعث بسته‌شدن منافذ پوست، تیرگی و آکنه شود، برای جلوگیری از این مشکلات، پوستتان را روزی دو بار صبح و شب بشویید.

در ابتدا باید پاک‌کننده مناسب برای صورت خود را پیدا کنید:

بهترین زمان استفاده از تونر بعد از تمیز شدن پوست و قبل از استفاده از هر محصول دیگری است. بعضی افراد روزی دو بار یعنی صبح  و شب آن را مورداستفاده قرار می‌دهند، اما ازآنجایی‌که بعضی تونر‌ها خاصیت لایه‌برداری دارند، یک روز در میان از آن استفاده می‌کنند. می‌توانید با استفاده از یک پد پنبه‌ای آن را بر روی صورت بمالید اما شکل ظاهری آن شبیه به آب است و جذب پنبه می‌شود، مقدار زیادی از آن از دست می‌رود. استفاده از تونر با دست‌های تمیز بهترین روش است، فقط چند قطره را در کف دست خود بریزید، سپس آن را به‌صورت بکشید.

مهم ترین عملکرد یک مرطوب کننده آبرسانی و نرم کردن پوست است. پوست به طور طبیعی با افزایش سن توانایی حفظ رطوبت را از دست می‌دهد و فعالیت‌های روزانه مانند شستشو می‌تواند آب‌رسان‌های طبیعی را از صورت پاک کند. مرطوب کننده ها به جلوگیری از هدررفت آب از طریق لایه های بیرونی پوست کمک می کنند. بعضی مرطوب کننده‌ها بجز آب‌رسانی حاوی مواد دیگری هستند برای مثال آنها می توانند روغن های محافظ طبیعی و سایر مواد مغذی موجود در پوست مانند سرامیدها را تکمیل کنند. همه به رطوبت نیاز دارند، اما نوع مرطوب کننده شما بسته به نوع پوست شما متفاوت است.

کرم را به‌دور چشم، کمی پایین‌تر از مژه و روی استخوان زیر چشم بمالید و آهسته با انگشت به این نواحی ضربه بزنید. بالای پلک نیاز به کرم ندارد مگر دکتر تجویز کند.

روغن‌های گیاهی صورت که با عصاره‌ تازه گیاهان مزرعه‌ آماده می‌شوند، در بازار فراوان هستند. این روغن‌ها به‌عنوان روشی طبیعی برای درمان پوست معرفی می‌شوند.

در مقاله بالا چند مورد از مهم‌ترین نکات برای مراقبت از پوست به شکل روزانه را عنوان کردیم. باید در ابتدا جنس پوست خود را بشناسید و طبق مطالبی که در بالا عنوان شد محصولات مراقبتی را مطابق با آن تهیه کنید.

نوشته نکاتی برای ساختن بهترین روتین مراقبت از پوست اولین بار در وبلاگ تگ‌ موند. پدیدار شد.

source

توسط modekhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.