برای مراقبت از پوست بدن نوع شوینده‌ای که انتخاب می‌کنید اهمیت بسیاری دارد. به‌طورکلی اگر برای شوینده بدن خود به دنبال فرمولی ملایم هستید، شامپو بدن گزینه مناسبی است و اگر فرمولی قوی‌تر می‌خواهید، باید از صابون استفاده کنید.

اگر می‌خواهید روتین مراقبت از پوست بدن را به‌درستی انجام دهید، باید در ابتدا نحوه درست شیو کردن را بیاموزید. اگر ابتدا لایه‌برداری کنید، موها را به طور کامل از فولیکول ها خارج خواهید کرد. این امر خطر رشد موهای زیرپوستی و تحریک را کاهش می‌دهد. ابتدا چند دقیقه‌ای را زیر دوش آب گرم بمانید. آب به نرم شدن پوست شما کمک می‌کند و آن را برای تیغ آماده می‌کند. زمان عالی برای اصلاح بعد از شستن بدن است؛ زیرا پوست فاقد چربی است. از کرم و یا ژل اصلاح استفاده کنید و یا کرم موبر بزنید. حتماً تیغ را در جهت رویش مو حرکت دهید تا از سوختگی پوست جلوگیری کنید. بعد از اصلاح حتماً پوست را بشویید و پس از خشک ‌کردن از کرم مرطوب کننده یا افترشیو استفاده کنید.

بعد از پایان حمام استفاده از لوسیون بدن و یا روغن به نرم و لطیف شدن پوست و همچنین حفظ رطوبت آن کمک می‌کند. استفاده از روغن بعد شستن بدن به حفظ شادابی پوست شما کمک می‌کند. همچنین اگر پوست خشکی دارید، استفاده از روغن پوست برای رفع خشکی و بازسازی آسیب‌های آن ضروری است. روغن‌ها به دلیل وجود آنتی اکسیدان از پیری پوست جلوگیری می‌کنند و از پوست شما در برابر اشعه نور خورشید محافظت می‌کند. روغن با محدود کردن راه رطوبت طبیعی پوست و جلوگیری از خروج آن، مانع خشکی بیش از حد پوست می‌شود. اگر شما پوست خیلی خشکی دارید که به شوینده‌های بدن واکنش نشان می‌دهد، قبل از استحمام از مقداری روغن استفاده کنید. توجه داشته باشید باید از روغن بدن هفته‌ای یک الی دو بار با توجه‌به میزان خشکی پوستتان استفاده کنید.

در مقاله بالا روش‌هایی برای مراقبت و نگهداری از پوست بدن مطرح کردیم. همراه با بالاتر رفتن سن و ورود به دوره میان‌سالی پوست بدن طراوت و شادابی اولیه خود را از دست می‌دهد. باید با انجام مداوم روتین‌های مراقبتی از پوست خود محافظت کنیم. اما باید توجه داشته باشید روتین مراقبت از پوست بدن به‌تنهایی کافی نیست؛ بلکه عادت‌های صحیح غذایی و انجام مرتب ورزش به شما کمک می‌کنند تا پوست درخشان‌تری داشته باشید و سلامت زندگی کنید.

نوشته چگونه یک روتین مناسب برای مراقبت از پوست بدن بسازیم؟ اولین بار در وبلاگ تگ‌ موند. پدیدار شد.

source

توسط modekhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.