نیسان چند خودروی کانسپت را برای نمایش در نمایشگاه حمل و نقل ژاپن 2023 آماده کرده است. در چند روز اخیر، دو مدل هایپر ادونچر و هایپر اوربن رونمایی شدند و حالا نوبت سومین کانسپت یعنی هایپر تورر (Hyper Tourer) است.

نیسان هایپر تورر یک مینی ون برقی است، که علی‌رغم پیروی از فرم کلی خودروهای این رده، چهره­‌ای متمایز با سایر محصولات این برند را به نمایش می­‌گذارد. خطوط مستقیم و لبه‌­های تیز در سپرهای این خودرو به اوج می‌رسد، درحالی‌که یک لبه سرتاسری، بدنه هایپر تورر را به دو بخش تقسیم کرده است.

نیسان هایپر تورر Nissan Hyper Tourer

رنگ‌آمیزی بخش بالایی بدنه با مشکی و بخش پایینی با برنزی، این تقسیم را از نظر بصری کاملاً مشخص کرده است، درحالی‌که ترکیبی از این دو رنگ را می‌­توان در سپرها و رینگ‌ها مشاهده کرد. علاوه‌براین‌ها می­‌توان به لوگوی نورانی، ابعاد بزرگ ورودی هوا، نوار LED در بخش جانبی، سقف پانوراما و درهای کشویی اشاره کرد.

از آنجا که نیسان هایپر تورر به فناوری خودران کامل مجهز شده است، فضای کابین و صندلی‌های آن به محلی برای استراحت و گفتگوهای روزمره تبدیل شده است، به نحوی که می­‌توان آن را به یک دفتر کار متحرک تبدیل کرد. امکان چرخش 360 درجه‌­ای صندلی‌های ردیف جلو نیز در همین راستا پیش‌­بینی شده است.

سرنشینان عقب علاوه بر دسترسی به نمایشگر لمسی اختصاصی، امکان کنترل تنظیمات تهویه، مسیریاب و سیستم صوتی را نیز در اختیار خواهند داشت.

نیسان هایپر تورر Nissan Hyper Tourer

براساس اخبار تایید نشده، نیسان هایپر تورر به سامانه هوش مصنوعی پیشرفته مجهز شده است، که می­‌تواند ضربان قلب و  تنفس سرنشینان و همچنین نورپردازی و عایق صوتی کابین را پایش کند.

فعلا هیچ اطلاعی از مشخصات فنی نیسان هایپر تورر در دسترس نیست، اما می­‌توان اطمینان داشت که این ون برقی به سامانه چهارچرخ محرک e-4ORCE مجهز شده است.

علاوه‌براین، ویژگی V2X با قابلیت انتقال شارژ باتری به سایر لوازم برقی هم برای این مدل درنظر گرفته شده است. احتمال دارد که نیسان در هنگام رونمایی از هایپر تورر در نمایشگاه ژاپن، جزئیات بیشتری از آن را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط