آمازون بخش کوچکی از وعده خود را برای حذف پلاستیک‌های حباب‌دار و بالشتک هوا و استفاده از بسته بندی کاغذی به‌جای پلاستیکی تحقق بخشیده است. این کمپانی اعلام کرده که یکی از انبارهای خود را در ایالت اوهایو به یک ماشین بسته بندی مجهز کرده که می‌تواند به‌طور اتوماتیک محصولات را در جعبه‌های کاغذی بپیچد، برای کالاهای کوچک از پاکت‌های کاغذی استفاده کند و به‌جای فیلرهای پلاستیکی از فیلرهای کاعذی استفاده کند.

تلاش‌های آمازون برای حذف مواد و بسته بندی پلاستیکی از زمانی آغاز شد که این کمپانی در ماه جولای وعده داد بسته‌های پلاستیکی را با گزینه‌های قابل بازیافت جایگزین می‌کند.

بسته‌های کاغذی عمدتاً دوام بسته‌های پلاستیکی را ندارند. اما آمازون می‌گوید کاغذهایی را توسعه داده که می‌توانند کش بیایند، با گرما مهروموم شوند و دربرابر آب‌وهوا مقاوم باشند. همچنین این کاغذها در محل دورریز قابل بازیافت هستند.

در ویدیوی زیر می‌توانید سازوکار این سیستم جدید آمازون را تماشا کنید.

سیستم حذف بسته بندی پلاستیکی آمازون چقدر کارآمد است؟

مت لیتل‌جان (Matt Littlejohn)، نایب رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست اوشیانا (Oceana) می‌گوید بازیافت در محل پسماند پلاستیک آمازون را کاهش می‌دهد. به این ترتیب، آلودگی پلاستیک کمتری در دریاها ایجاد می‌شود.

اما او تعهد آمازون را برای پایان دادن به استفاده از پلاستیک در آمریکا زیرسوال می‌برد. به‌عقیده او، تعهد آمازون در این زمینه، ضعیف‌تر از تعهد این کمپانی در بازارهای اروپایی است.

آمازون می‌گوید استفاده از بسته بندی کاغذی در انبارهای آمریکا یک «تلاش چندلایه» خواهد بود.

آمازون در بیانیه خود هیچ تعهد زمانی و کمی ارائه نداده است. پس مشخص نیست که کاهش پلاستیک چه زمانی، چه مکانی و چه مقدار خواهد بود.

با این وجود، تصمیم آمازون برای تبدیل حداقل یکی از تأسیساتش به یک انبار بدون بسته بندی پلاستیکی نشان می‌دهد این امکان وجود دارد که مصرف پلاستیک را در چنین مکان‌هایی کنترل کرد.

آمازون همچنین در سال ۲۰۲۲ برای ارسال ۱۱ درصد کالاهای خود از بسته بندی استفاده نکرد. این‌ها کالاهایی بودند که جعبه‌های اصلی خودشان به‌اندازه کافی محکم به‌نظر می‌رسیدند.

source

توسط