در حال  حاضر بیش از ۱۹ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان در حال ساخت است که حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد آن در شهر زنجان و مابقی در سایر شهر‌های استان قرار دارد.

سهم استاد زنجان در طرح نهضت ملی مسکن احداث ۶۸ هزار واحد مسکونی است که البته بخشی از آن از طریق مسکن روستایی، احیای بافت فرسوده و مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد.

در سفر شهریورماه وزیر راه و شهرسازی به استان زنجان بخشی از واحد‌های مسکونی نهضت ملی مسکن به متقاضیان در این استان واگذار شد و اکنون نیز بسیاری دیگر از شهروندان چشم انتظار خانه دار شدن هستند.

مطابق وعده‌ای که مسئولان استان داده اند قرار است از این پس هر فصل دست کم هزار واحد مسکونی در استان به متقاضیان تحویل داده شود.

اصغر اسماعیلی مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه واحد‌های مسکونی آماده تحویل در پروژه‌های شرق و غرب زنجان است، گفت:با توجه به اینکه بخشی از این واحد‌ها در برخی سایت‌ها آماده است به همکاری همه جانبه دستگاه‌های خدمات رسان نیاز داریم تا امور مربوط به واحد‌ها و تکمیل زیرساخت‌ها به طور کامل انجام شود.

وی افزود: به جهت پلکانی آماده شدن واحد‌ها مجبور هستیم بخشی و تعدادی از واحد‌ها را در هر منطقه که آماده می‌شود به متقاضیان تحویل دهیم و با توجه به تاکیدی که مدیریت ارشد استان دارند لازم است همه واحد‌ها زیرساخت‌های اصلی را داشته باشند، برای همین هماهنگی‌های بیشتری با دستگاه‌های خدمات رسان در زمان باقیمانده تا سفر رییس جمهور به استان صورت گرفته است تا مابقی کار‌ها را با همکاری هم سریعتر انجام دهیم.

اسماعیلی اظهار داشت:معمولا فشردگی کار‌ها را در پیشبرد پروژه‌های نهضت ملی مسکن شاهد هستیم و این موضوع، صرفا برای سفر رئیس‌جمهور به استان نیست، چون بخشی از پروژه‌ها بر اساس تعهد ما در ابتدای سال باید اواخر آذر آماده شود و این موضوع با سفر رییس جهمور مصادف شده است.

وی با اشاره به میانگین پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان گفت: در شرق و غرب زنجان حدود ۶۰ درصد و پیشرفت بخشی از پروژه‌ها عمدتا در قسمت شرق نزدیک به ۷۰ درصد است که بخشی هم که قرار است ظرف یک ماه آینده تحویل داده شود بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: در بخش زیرساخت‌ها کار‌های باقیمانده در حال انجام است و در برخی بخش‌ها نیازمند اقدامات تکمیلی هستیم، همچنین در بخش تامین انشعابات پروژه‌های نهضت ملی مسکن در زنجان مشکل داریم و باید در سریعترین زمان ممکن زیرساخت‌ها تکمیل و اجرا شود.

وی گفت: در مورد بخشی از واحد‌ها فرآیند کار‌ها کاملا انجام شده است و تلاش ما این است واحد‌هایی که برای تحویل در نظر گرفته شده، کار‌های مربوط به تقسیط وام‌های آن‌ها هم نهایتا تا ۱۵ آذرماه به اتمام برسد و برای پایان سال هم بخشی از واحد‌ها به مرحله تحویل خواهد رسید و تلاش ما این است تا برنامه تحویل هزار واحد در هر فصل را اجرا کنیم.

منبع:ایرنا

source

توسط