رکود در بازار خودرو این روزها همچنان پابرجاست و هیچ تغییری در آن اتفاق نیفتاده است. طبق آمارهای جدید، خرید و فروش خودرو به کمترین حد خود رسیده است.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اعلام آماری، به رکود در بازار خودرو اشاره کرد و گفت که خرید و فروش خودروهای داخلی حتی در زمانی که قیمت دلار روزانه درحال کاهش است، به کمترین حد خود رسیده و نرخ دلار هیچ تأثیری بر روی قیمت خودروهای داخلی ندارد. اما اوضاع در بازار خودروهای مونتاژی تا حد بسیار زیادی متفاوت است و فروش این خودروها با توجه به کاهش قیمت دلار و به تبع آن خودروهای مونتاژی افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: در لایحه بودجه ۱۴۰۳، خودروهای بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند [+ افزایش مالیات بر ارزش افزوده]

رکود در بازار خودرو همچنان پابرجاست

امروز دلار روند کاهش خود را حفظ کرد و قیمت خودروهای مونتاژی برعکس قیمت خودروهای داخلی کاهش یافت. اما در بازار خودروهای داخلی، کمترین میزان تغییرات قیمتی مشاهده شد که حتی قیمت دلار نیز تأثیری بر روی آن نداشت. شاید تنها فعالیت خرید و فروش مربوط شود به خودروهای وارداتی حاضر در سامانه یکپارچه که منحربه به کاهش خودروهای مونتاژی نیز شد.

در این خصوص سعید موتمنی عنوان کرد که از دو هفته پیش خودروهای داخلی هیچ تغییر قیمتی نداشته و بازار خودرو در رکود کامل به سر می‌برد.

رکود در بازار خودرو همچنان پابرجاست


وی بیان کرد که عرضه خودرو توسط خودروسازان نیز بسیار کاهش داشته است. او اضافه کرد: «به غیر از این خرید خودرو نیز به کمترین حد خود رسیده و خریداری در بازار دیده نمی‌شود.»

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت:

اگر عرضه خودرو از سوی خودروسازان افزایش داشته باشد قطعاً قیمت خودرو در بازار افت قابل توجهی خواهد داشت اما متاسفانه این عرضه‌ها زیاد نیست.

قیمت خوئروهای داخلی امروز چهارشنبه، 1 آذر 1402 به شرخ زیر است:

رکود در بازار خودرو همچنان پابرجاست


بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ثبت رکورد، رکود در بازار خودروهای داخلی چیست؟ به نظر شما مخاطبین تکراتو، چرا خرید و فروش خودروهای ساخت داخل تا به این حد کاهش یافته است؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو درمیان بگذارید.

source

توسط