محمد کریمی گفت: بتن ریزی مخزن ذخیره آب ۵۰۰ متر مکعبی تعادلی که به عنوان مخزن اصلی این طرح آبرسانی است و همچنین مخزن ۲۰۰ متر مکعبی روستای محمدآباد دهناش از این مجتمع آبرسانی انجام شد.

وی اظهار داشت: آب مورد نیاز مردم در این مجتمع ابتدا از چاه به مخزن تعادلی ۵۰۰ متر مکعبی و مجدد از مخزن اصلی به مخازن روستا‌ها بالا دست توسط ایستگاه پمپاژ دوم تامین می‌گردد.


بیشتر بخوانید


کریمی افزود: کارفرمای این مجتمع آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری و مجری طرح قرارگاه محرومیت زدایی منطقه‌ای سیدالشهداء (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آبفا خاطرنشان کرد: با تکمیل فاز یک این طرح آبرسانی روستا‌های محمد آباد دهناش، ترکی سفلی، دره باغ، ترکی علیا، بزگ آباد، ترکی وسطی، رباطک، مهدی آباد، کسری، هوشوت و تیک از آب آشامیدنی سالم، بهداشتی و پایدار بهره مند می‌گردند.

کریمی افزود: این طرح آبرسانی پس از تکمیل در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ بیش از ۲۵۰۰ نفر جمعیت ساکن و عشایر این منطقه را از نعمت آب آشامیدنی بهره مند می‌نماید.

وی اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه آبرسانی روستایی که جزئ پروژه‌های محرومیت زدایی است را حدورد ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد.

قابل ذکر است منطقه دهناش واقع در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ در ۲۰۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

source

توسط