ثروت ایلان ماسک در سال 2023 به لطف عملکرد خوب شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس حدود 92 میلیارد دلار افزایش یافته و وی توانسته لقب پولدارترین مرد جهان را حفظ نماید.

به رسم هرسال بلومبرگ در روزهای پایانی سال 2023، ثروتمندترین فرد جهان را معرفی کرد. در بین کارآفرینان بزرگ جهان، ایلان ماسک با ثروت 229 میلیارد دلار همچنان جایگاه خود را در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان حفظ کرده است. گفته شده عمده رشد 92 میلیارد دلاری ثروت ماسک به عملکرد خوب تسلا و اسپیس‌ایکس باز می‌گردد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


در سال 2023 ثروت ایلان ماسک 229 میلیارد دلار تخمین زده شده است

طبق و شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ایلان ماسک در سال 2022 138 میلیارد دلار از دارایی خود را از دست داده بود ولی در سال 2023 توانسته 92 میلیارد دلار به دارایی‌هایش بیافزاید. ثروت رو به رشد این مرد را می‌توان مدیون عملکرد چشم‌گیر تسلا در این سال دانست. در حال حاضر، ارزش بازار تسلا حدود 831 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. این شرکت در سال 2022 ارزشی حدود 388 میلیارد دلار داشت.

ثروت ایلان ماسک


ایلان ماسک علاوه بر تسلا، شرکت اسپیس‌ایکس را نیز دارد که در سال 2023 با مأموریت‌های فضایی و قراردادهای سودآور عملکرد خوبی داشته و ارزش آن به 175 میلیارد دلار رسیده است.

البته همانطور که احتمالا در جریان هستید، تمامی سرمایه‌گذاری‌های این فرد هم موفق نبوده است؛ ماسک پس از خرید توییتر که حالا با نام ایکس شناخته می‌شود، هم بخشی از ثروت خود را در سقوط قیمت این شرکت از دست داد و هم تا حدی این اپلیکیشن محبوب را به ورطه نابودی کشید. البته هنوز هم جنجال‌های ایکس پایان نیافته است ولی ماسک در تلاش است تا با تبدیل ایکس به یک اپلیکیشن جامع، محبوبیت این برنامه را مجددا به‌دست بیاورد.

در طول سال 2023، ایلان ماسک موقعیت خود را در جایگاه اول حفظ کرد ولی در یک بازه زمانی، برنار آرنو توانست به طور موقت عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ماسک برباید.

در نهایت شایان ذکر بوده که بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع دارایی خالص 500 نفر از ثروتمندترین افراد در سال 2023 به میزان 1.5 تریلیون دلار افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما کاربران تکراتو درباره عملکرد و ثروت ایلان ماسک در سال 2023 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

source

توسط