به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز هر سه روند کاهشی،‌ افزایشی و خنثی را تجربه کرد. هر چند نوسانات این بازار، چندان قابل توجه نبود اما قیمت برخی قطعات سکه بدون توجه به ثبات قیمت فاکتورهای اساسی این بازار، افزایشی شد.

Screenshot 2023-12-31 at 5.53.34 PM

امروز قیمت در خانواده سکه‌ها در برخی قطعات بدون تغییر و با همان قیمت‌های روز شنبه مبادله شد. گفتنی است انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته بازارهای جهانی با قیمت ثابت ۲۰۶۲ دلاری در حال معامله است.

معامله‌گران بازار فلز زرد در حال حاضر قیمت دلار را اهرم پرفشارتری بر بازار طلا می‌دانند و به خریداران این بازار توصیه می‌کنند که نباید فضا و محدوده‌ای قطعی را  برای ورود به بازار طلا در نظر بگیرند. آنها معتقدند در شرایط فعلی، خرید‌های پلکانی سود بیشتری را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.

کارشناسان اقتصادی نیز با تاکید بر حباب سکه‌، معتقدند در سال‌های گذشته این حباب همیشه با روند قیمت همراه بوده است. آنها می‌گویند اگر در سیستم اقتصادی و سیاسی کشور رخداد قابل توجهی پیش نیاید روند بازارهای مالی باثبات خواهد بود.

مقاومت ربع سکه برای تغییر قیمت 

امروز ۱۰ دی ۱۴۰۲ سکه امامی بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با افت ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت  ۲۹ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان رسید. سکه‌ بهار نیز در دسته کاهشی‌های بازار قرار گرفت و با ۳۵ هزار تومان افت قیمت روی رقم  ۲۶ میلیون و ۳۱۰ هزار تومانی ایستاد.

در دومین روز هفته قیمت نیم‌سکه و سکه گرمی رشد داشت. هر یک از این قطعات با افزایش ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۷۴۹ هزار تومان و پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. امروز ربع سکه بدون تغییر و با همان قیمت ۱۰ میلیون و ۵۹۵ هزار تومانی روز گذشته معامله شد.

در روند نزولی بازار طلا،‌ حباب سکه افزایشی شد

در روز جاری قیمت طلا کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۸ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۸۴۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش ۱۱ هزار تومانی داشت و با رقم دو میلیون و ۵۰۴ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان رسید.

امروز حباب سکه امامی برخلاف سایر قطعات سکه کاهش داشت. در روز جاری حباب سکه‌‌ امامی ۶۶ هزار تومان ریخت. حباب سکه بهار ۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶ هزار تومان، ربع‌ سکه هفت هزار تومان و سکه گرمی ۵۳ هزار تومان افزایش داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

source

توسط