سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج تا بیش از ۲ متر در آب‌های جنوب کشور و خطر غرق شدن شناگران هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ آورده است: وزش باد شدید تا ۳۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی بیش از ۱.۵ متر و دور از ساحل بیش از ۲ متر چهارشنبه و پنجشنبه (۱۳ و ۱۴ دی‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، جمعه و شنبه (۱۵ و ۱۶ دی‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس، یکشنبه (۱۷ دی‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، خطر غرق شدن شناورها به‌خصوص شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و خطر غرق شدن شناگرها، خطر خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی ممانعت از تردد شناورهای سبک، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و سکوهای نفتی همچنین آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

انتهای پیام

source

توسط