به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در کنفرانس شهدا و مدافعین قدس به همت مجلس ذاکرین امامیه پاکستان و با حمایت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شامگاه دوشنبه اول ژانویه مصادف با 11 دیماه در یکی از مناطق شیعه نشین شهر کراچی برگزار شد جمع زیادی از علاقمندان انقلاب اسلامی حضور داشتند.

در این کنفرانس بزرگان احزاب سیاسی مذهبی شیعه و سنی از خدمات شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل کردند و بر تداوم راه او تأکید کردند.

همچنین در بخشی از مراسم سعید طالبی‌نیا وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی به عنوان میهمان ویژه کنفرانس با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان مبارزه با تروریسم جهانی، بر تداوم راه شهید سلیمانی در جهت حمایت صادقانه و بی‌وقفه از آرمان فلسطین و گروه‌های جهادی فعال در غزه و کرانه باختری تأکید کرد.

 

.

 

وی با حمایت از عملیات طوفان الاقصی، اقدام حماس را عاقلانه و راهی برای پیشگیری از حذف قطعی فلسطینیان از سرزمین آباء و اجدادی خود یاد کرد.

در این مراسم تعداد بیست نفر از شخصیت‌های مهم شیعه و سنی به سخنرانی پرداختند که حجت‌الاسلام شیخ ناصرحسین مهدوی رئیس حوزه علمیه مدینه العلم، علامه سیداحمداقبال رضوی معاون دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین، سید ناظرعباس تقوی معاون دبیرکل شورای علمای شیعه پاکستان، معراج الهدی صدیقی معاون امیر جماعت اسلامی پاکستان، سیدعقیل انجم معاون دبیرکل حزب جمعیت علمای پاکستان، دکتر صابر ابومریم دبیرکل بنیاد فلسطین، حجت‌الاسلام شیخ میرزایوسف حسین از رهبران جبهه متحده علمای پاکستان، سرفراز علی میتلو دبیرکل شورای دادگستری ایالت سند، نثاراحمد قلندری رئیس مجلس ذاکرین امامیه پاکستان و سرکارخانم ثروت عسکری از ذاکرین معروف کراچی از آن جمله بودند.

 

.

 

همچنین تعدادی از مداحان و شاعران به ارائه مداحی و اشعار خود در رثای سردار دل‌ها پرداختند.

گفتنی است، برنامه‌های بزرگداشت مقام شهیدان سلیمانی و ابومهدی در محلات مختلف کراچی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

source

توسط